هزینه تحصیل در اسپانیا

Home / اخبار تحصیلی / هزینه تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای دانشجویان بین‌المللی است. این محبوبیت دلایل مختلفی دارد، از جمله سطح علمی بالای دانشگاه های اسپانیا، آب و هوای خوب این کشور، مردم خون‌گرم، تفریحات خوب و ارزان و نیز پایین بودن هزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به اکثر کشورهای دیگر اروپایی. در این مقاله به بررسی هزینه تحصیل در اسپانیا، شامل شهریه دانشگاه ها و هزینه زندگی در این کشور زیبا می‌پردازیم.

در صورتی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار مطالعه مطلب «هزینه تحصیل در اسپانیا»، با مراجه به صفحه ارزیابی آنلاین، فرم مربوطه را پر کنید و از خدمات مشاوره رایگان سیم آخر بهره‌مند شوید.

شهریه دانشگاه ها در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا_6-min

شهریه دانشگاه ها در اسپانیا به شهر و دانشگاه محل تحصیل و نیز مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد، اما می‌توانید از جدول زیر برای داشتن تخمینی از شهریه دانشگاه ها در اسپانیا استفاده کنید.

مقطع تحصیلی شهریه دانشگاه در سال
کارشناسی ۲۰۰۰ یورو به بالا
کارشناسی ارشد ۴۰۰۰-۶۰۰۰ یورو
دکتری ۴۰۰-۶۰۰ یورو

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا_3-min

هزینه زندگی به شهر محل سکونت، نوع اسکان، سبک زندگی و… بستگی دارد. به طور کلی هزینه زندگی در اسپانیا که شامل مسکن، خوراک، پوشاک و… می‌شود، در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. در مجموع متوسط هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا حدود ۷۰۰-۵۰۰ یورو در ماه است. در ادامه به بررسی دقیق‌تر هزینه‌های زندگی در اسپانیا می‌پردازیم.

هزینه مسکن

مادرید و بارسلونا که شهرهایی بزرگ و توریستی محسوب می‌شوند، گران‌ترین شهرهای اسپانیا و سالامانکا، سانتیاگو دکامپوستلا و گرانادا ارزان‌ترین شهرهای این کشور از نظر اجاره مسکن هستند. اما در کل هزینه مسکن در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین است؛ حتی در بارسلونا، هزینه اجاره یک اتاق همراه با هزینه آب، برق و گاز، به طور متوسط حدود ۳۰۰-۲۵۰ یورو در ماه است.

هزینه خوراک

هزینه خوراک هم در اسپانیا نسبت به اکثر کشورهای اروپایی پایین است. رستوران‌های بسیار خوبی در این کشور وجود دارند و هزینه صرف یک وعده غذایی کامل حدود ۱۲-۸ یورو است.

اگر خودتان غذای روزانه را تهیه کنید نیز هزینه مواد غذایی نسبتاً پایین است. بازارهای زیادی در اسپانیا وجود دارند. در زیر می‌توانید قیمت معمول برخی مواد غذایی پرمصرف را ببینید:

  • برنج: ۱ یورو (یک کیلو)
  • شیر: ۱ یورو (یک لیتر)
  • پنیر محلی: ۹ یورو (یک کیلو)
  • مرغ تازه: ۴ یورو (یک کیلو)
  • تخم مرغ: ۱۴/۰ یورو (یک عدد)
  • سیب‌زمینی: ۷/۰ یورو (یک کیلو)

کار دانشجویی در اسپانیا

دانشجویان مقاطع مختلف بر اساس قوانین اسپانیا اجازه دارند هفته‌ای ۲۰ ساعت کار دانشجویی انجام دهند که به طور متوسط درآمدی معادل ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو در هفته خواهند داشت که توسط آن می‌توانند قسمتی از هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند.

اگر از مطالعه این مطلب درباره «هزینه تحصیل در اسپانیا» استفاده کردید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب مربوط به تحصیل در اسپانیا، تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و اقامت اسپانیا بعد از تحصیل را نیز مطالعه کنید.

 

منابع:

www.studying-in-spain.com

www.numbeo.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نظر بدهید

نظرات(0)